Witamy na stronach ZSO 13 w Gliwicach

Ostrzeżenie przed wszawicą

Email Drukuj

Szanowni Państwo,

ze względu na ujawnione w szkole przypadki wszawicy, uprzejmie prosimy o częstą kontrolę czystości głów dzieci.

Prosimy również zapoznać się z PROCEDURAMI POSTĘPOWANIA w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy opracowanymi przez Departament Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia.

Dyrekcja szkoły

Poprawiony: środa, 22 października 2014 16:49

Apel dotyczący ozdób z gumek

Email Drukuj

Szanowni Państwo,

w związku z potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z noszenia bransoletek, zawieszek z gumek, które mogą zawierać niebezpieczne dla zdrowia dzieci substancje chemiczne, zwane ftalanami, bardzo prosimy o nieprzynoszenie do szkoły ozdób wykonanych z kolorowych gumek oraz akcesoriów potrzebnych do wytwarzania bransoletek.

Wysoka zawartość ftalanów może prowadzić m.in. do zaburzenia gospodarki hormonalnej, bezpłodności, alergii, uszkodzenia wątroby i nerek, wad wrodzonych u potomstwa, a także do rozwoju chorób nowotworowych.

INFORMACJA I WYNIKI BADAŃ UOKiK

Poprawiony: środa, 22 października 2014 16:50